Місце проведення

Premier Hotel Rus, вулиця Госпітальна, 4, Київ, 01601

Карта проїзду

 

Проживання в готелі Premier Hotel Rus

Номер

Стандартна ціна

Для учасників **

Стандартний 2-х місний *

1970 грн/доба

1576 грн/доба

Стандартний одномісний

1700 грн/доба

1360 грн/доба

Прем'єр

2825 грн/доба

2260 грн/доба

 

* Якщо ви хочете проживати в двомісному номері - ми вам підберемо компаньйона. Телефонуйте на номер +38 050 441 85 32  Наталія.
** При бронюванні назвіть кодове слово «цифрова ортодонтія». Бронь за телефонами: +38 (044) 359 08 08, +38 (098) 359 08 08.

Гід по Києву

Знайомство з містом ми пропонуємо починати від Володимирського собору. Будувався він майже два десятиліття, випробував важку долю «державного довгобуду», зате нині радує відвідувачів і прочан фресками та іконами великих російських художників Васнецова, Нестерова і Врубеля. Тут спочивають мощі всесвітньошанованої Святої Варвари.

Неподалік розташований Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, відкритий в 1837 − 1843 рр. Червоний фасад, чорні деталі на колонах і карнизі співпадають з кольорами стрічки ордену св. Володимира, ім'я якого в царські часи носив університет. Навпроти – затишний міський парк з монументом великому українському поету Т. Шевченку.

пам'ятник ГрушевськомуСторіччя тому два видатних промисловця та мецената − Ханенко та Терещенко− найбагатші люди України − спорудили на вулиці, що примикає до парку, розкішні маєтки. Колекції, які вони збирали протягом життя, склали основу двох музеїв – відповідно західного і східного (музей Ханенків) та російського мистецтва (музей Терещенко).

будинок вчителяДалі можна звернути увагу на Будинок вчителя, біля фасаду якого − пам'ятник першому главі української держави в 1917-18 рр. – Михайлу Грушевському. Саме в цьому будинку збирався в революційні роки уряд України − Центральна Рада.

Кварталом вище − Київська опера. Нинішня будівля була збудована в результаті всесвітнього конкурсу, на якому здобув перемогу петербурзький профессор архітектури Шретер. І хоча будівництво критикували сучасники, нині Оперний театр є однією з головних визначних пам'яток київського центру. Саме в цьому будинку в 1911р. був убитий прем'єр-міністр Російської імперії Петро Столипін.

оперний театр
 

І ось ви біля Золотих воріт − колишнього парадного в'їзду до Києва. Потужна бойова башта підноситься над церквою Благовіщення, − шедевр давньоруської архітектури та фортифікації. Місто ні разу не було узяте з цього боку. золоті воротаЗавдяки реставраторам ви можете побачити, якими були Золоті Ворота в XI столітті. Площа біля Золотих Воріт − одна з найпопулярніших в місті. Її оточують оригінальної архітектури будівлі, зокрема, своєрідний маєток з назвою «Притулок лицаря», «герой» чималої кількості міських переказів.

Софія київськаЗвідси починається Верхнє Місто − колиска княжого Києва, його духовний центр. На найвищій точці Верхнього міста розташувався Софійський собор – головна святиня Русі, архітектурна перлина ХІ століття, славна своїми мозаїками та фресками. Собор занесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Більше тисячі років береже Київ Богородиця Оранта − мозаїка у головному куполі собору. Збереження стародавніх мозаїк у храмі − дивовижне! Лише в Італії, в Равенні, є щось подібне − але площа розписів там набагато менше.

Софійський соборПеред собором на площі − пам'ятник Богдану Хмельницькому, історія будівництва якого вже стала міською легендою. Це − одна з найстаріших пам'яток нашого міста.

Ансамбль Софійського собору перегукується з Михайлівським Золотоверхим монастирем. Його позолочені куполи прикрашені фігурою покровителя Києва − Архангела Михаїла. Собор, зруйнований більшовиками, нині відновлений в колишню розкіш. Перед монастирем є площа з пам'ятником першій християнці-правительці Русі – княгині Ользі.

старокиївське городище

Звідси не так далеко до Старокиївського городища − слов'янського Акрополя, де розташовувалися перші храми і палаци давніх давен. Весь пагорб – суцільний пам'ятник археології. Поруч, над найстаршою площею Русі − Бабином Торжком – ніби летить у повітрі ажурно-химерна Андріївська церква − шедевр бароко великого архітектора Растреллі. Біля неї − пам'ятник улюбленим героям київського фольклору Проні Прокопівні та Голохвастову - героям фільму «За двома зайцями».

андріївська церква андріївський узвіз

У центрі Старокиївського городища розташована Пейзажна алея – унікальна територія історичного Києва, улюблене місце відпочинку киян та гостей нашого міста, центр оригінального ландшафтного дизайну.

Побувавши в самому «серці» княжого Києва, маєте можливість спуститися до Хрещатика. Центральна вулиця Києва, свято помпезної, «пряникової», архітектури 1950-х. Сама незвичайна центральна вулиця колишнього СРСР. Перебудований після руйнувань у часи останньої війни, він має в деяких місцях ширину до 100 метрів! Збереглися тут й дореволюційні будівлі.

Хрещатик починається біля підніжжя київських пагорбів, на Європейській площі, зазначеної будівлями Філармонії, Українського дому та парламентської бібліотеки. Недалеко – найстаріший київський костел. Звідси можна піднятися в колишній Купецький сад, де знаходиться Арка дружби народів. Перед вами відкриється прекрасна видова панорама Дніпра і Подолу.

арка дружби народів

Звідси, Володимирським узвозом, по якому колись біг перший у Російській імперії трамвай, маєте можливість спуститись на Поділ, древній торговий район Києва. Повз Різдвяну церкву, пов'язану з іменем Тараса Шевченка, можна проїхати до Контрактової площі − центру цієї частини Києва ще з давньоруських часів. Ви побачите колишній кафедральний храм київського купецтва – церкву Богородиці Пирогощої, згадану ще в «Слові о полку Ігоревім».

фонтан СамсонПоруч − фонтан «Самсон» − одне з «щасливих місць» Києва, фото біля якого приносить удачу. На площу виходять і корпуси колишнього Братського монастиря, де в 1615 році була заснована перша у Східній Європі вища школа, майбутня Києво-Могилянська академія. Сотні років давала «Могилянка» світській та духовній еліті прекрасну освіту. А поруч вирувала торгівля − на площі і понині стоїть Контрактовий Дім, де укладалися угоди під час знаменитих київських ярмарків. У цій будівлі давав концерти Ференц Лист, виступали знамениті співаки та музиканти, бували Олександр Пушкін, Микола Гоголь, Тарас Шевченко, Оноре де Бальзак.

пам'ятник засновникам КиєваЗ Подолу подорож продовжиться під тисячолітніми кручами правого берега Дніпра, через численні літописні місцевості з чудовими ландшафтами. По дорозі ви зможете побачити пам'ятник засновникам Києва – легендарним Кию, Щеку, Хориву і сестрі їх Либідь. Недавно реконструйований монумент є дуже популярним серед молодят і гостей міста.

Далі простягається Парк Слави – пантеон захисників та визволителів Києва. Парк знаходиться в центрі великої зеленої зони,що примикає до Києво-Печерської Лаври. Поруч з обеліском Слави − меморіал жертвам голодоморів в Україні. Три подібні трагедії пережили благодатні українські землі за чверть століття, з 1921 по 1946 року... «Біла свічка» на дніпровських схилах є однойменним музеєм і всередині нагадує про ці події.

парк слави

І ось ви – біля найстарішого монастиря східнослов'янських земель. Києво-Печерська Лавра заснована в 1054 році. Перші ченці жили у печерах на дніпровських схилах, звідси − і назва монастиря. Лавра – це почесний титул, який дарується лишедуже великим і значним монастирям. Найстарішою спорудою є надбрамний храм Трійці, що відноситься до XIII сторіччя. Більшість будівель монастиря, включаючи потужні стіни, датується ХVII − XVIII століттями – епохі розквіту «українського бароко» в архітектурі. Монастир став своєрідною «академією» православних ієрархів. Тільки на початку XIII століття, не кажучи про більш пізні часи, з числа його ченців в різні кутки Київської Русі було призначено 50 єпископів. Дзвіниця Лаври − найвища в Україні, вона сягає у висоту 96 м.

Навпроти Лаври знаходиться нещодавно відреставрований комплекс Старого Арсеналу будівлі 1780-х років. Далі зможете побачити величезний монумент «Батьківщина-мати» у комплексі Національного музею історії Великої Вітчизняної війни − найбільшу статую в Україну, висотою понад 100 метрів.

музей ВОВ

Від Печерської Лаври починаються аристократичні райони міста − Печерськ і Липки, забудовані старовинними маєтками магнатів минулих часів. Ось вже четверте століття цей район є елітним у Києві.

У Маріїнському парку над Дніпром височіє однойменний палац − нині парадна президентська резиденція. Палац побудований за кресленнями геніального Растреллі в 1750-х роках. Поряд з палацом – будівля українського парламенту − Верховної Ради, а неподалік − монументальне «півколо» будинку уряду – Кабінету міністрів.

Проїхавши повз легендарний стадіон «Динамо», ви знову опинитеся на Хрещатику. Центральна площа України − Майдан Незалежності (або ж просто «Майдан») − центр політичної та ділової активності, місце масових концертів і шоу. У її центрі височіє Колона Незалежності, зведена в 2001 році. Якщо ви потрапите на Хрещатик та Майдан у вихідні або святкові дні, то зможете насолодитися пішою прогулянкою по центральній вулиці Києва, яка на уік-енд перетворюється на пішохідну зону.

майдан незалежності
 

КИЇВ ЧЕКАЄ НА ВАС! Його музеї, театри, парки та архітектурні пам'ятки відкриті для гостей!